Histrorie vytahováku
Použití
Bezpečnost pří použití
Technické specifikace
Cena a doprava
Fotogalerie a videa
Kontakt
Podnikatelský záměr
          

Histrorie vytahováku
Použití
Bezpečnost pří použití
Technické specifikace
Cena a doprava
Fotogalerie a videa
Kontakt
Podnikatelský záměr

Technická specifikace

Základní typ vytahováku dodávám s polyamidovou šnůrou s jádrem o průměru 2 milimetry s pevností cca 150 kg v tahu. Délka šňůry v základní verzi je 15 metrů, protože málokterý wobler můžete použít v tak velké hloubce. Jako zátěž používám olovo o hmotnosti 80 nebo 100 gramů. Trojháček na konci je drátový a to z důvodu bezpečnostního. Jestliže se pod vodou zaseknete do pařezu či klády, kterou nezvednete či nevytrhnete ze dna spolu s nástrahou, tak háček ohnete a zachráníte alespoň vytahovák. Zdeformovaný háček pouze narovnáte zpět a vytahovák je opět plně funkční. Svár na trojháčku je zakrytý smršťovací bužírkou a zároveň zalakovaný. Nedochází tak ke skřípnutí a narušení vlasce či šňůry. Karabinky jsou z nerezavějícího materiálu s kvalitní pružinou a plně odpovídají požadavkům. V místě, kde pružina tlačí na protilehlou část karabinky, je smršťovací bužírka, která omezí vyklouznutí vlasce či šňůry. Velikost karabinek umožňuje použít vytahovák i v případě zátěže před nástrahou (broky), anebo masivního lanka s obratlíky. Vytahovák se proto dostane přímo k uvíznuté nástraze.

Na vyžádání vyrobím vytahovák na zakázku podle požadavků zákazníka, například delší a pevnější šňůra, hmotnost zátěže či velikost trojháčku. Masivnější vytahováky jsou určené na velké vody v zahraničí. Již jsem vyráběl vytahováky na zakázku na Ebro, Orinoco či Asuánskou přehradu. Cena se bude odvíjet podle Vašich požadavků a nákladům. Pro pstruhaře mohu vyrobit celkově menší a lehčí vytahovák. Vše záleží na Vašem přání a potřebě.

Poznámka: barva šňůry nebo pastičky, typ trojháčků nebo tvar zátěže se může měnit podle aktualní nabídky. Kvalita a účinnost výrobku bude vždy zachována ve všech směrech.